Koncentrat do czyszczenia podłóg olejowoskowanych

96.75 PLN netto / Szt

119 PLN brutto

Opis produktu

W asortymencie producenta Jawor-Parkiet nie mogło zabraknąć profesjonalnych środków do pielęgnacji podłóg drewnianych, olejowanych. Oferowany pielęgnat przeznaczony jest do okresowego mycia i pielęgnacji drewnianych podłóg olejowoskowanych oraz olejowanych. Dzięki niemu właściwie można zadbać o parkiet, który będzie nienagannie się prezentować na przestrzeni wielu lat. 

Skład i właściwości 

Koncentrat do czyszczenia podłogi olejowoskowanej oraz olejowanej należy przed użyciem rozcieńczyć z wodą. Produkt nadaje się do regularnego czyszczenia i pielęgnacji - jego formuła została specjalnie opracowana przez producenta Jawor-Parkiet. 

Koncentrat do czyszczenia podłóg olejowych zawiera mydła na bazie naturalnych olejów roślinnych. Skutecznie czyści, a przy tym nie wysusza drewna. Nie pozostawia po sobie warstwy osadu ani smug. Czyści podłogę i równocześnie ją odświeża. Przy regularnej pielęgnacji olejowanej podłogi drewnianej, jej powierzchnia staje się łatwa w czyszczeniu i zmniejsza się ryzyko poślizgnięcia

Oferowany środek do pielęgnacji podłóg drewnianych olejowanych jest delikatny dla skóry, bezemisyjny, biodegradowalny, wolny od barwników, substancji zapachowych i rozpuszczalników — w pełni bezpieczny do użycia w domu. Czyszczenie i renowacja parkietu jeszcze nigdy nie była tak łatwa! 

Zalecane zastosowania

Koncentraty do czyszczenia podłóg olejowoskowanych przeznaczone są do pielęgnacji naturalnych parkietów - zarówno olejowanych, jak i woskowanych. Nadają się one nie tylko na podłogi drewniane! Można je stosować na meble, drzwi i panele.

Sposoby czyszczenia

  1. Ręcznie: Daje idealne efekty, gdy podczas czyszczenia używa się mopa z nakładką z mikrofazy. Aby usunąć zanieczyszczenia powstałe podczas zwykłego, domowego użytkowania podłóg, należy dodać 1 nakrętkę koncentratu (15 ml) na 2 litry wody. Powierzchnię przetrzeć wilgotnym, ale nie mokrym mopem.  
  2. Maszynowo: Rozcieńczony roztwór rozprowadza się na parkiety drewniane przy użyciu rozpylacza. Przy pomocy maszyny polerskiej i białego pada odrywa się brud od podłoża. Następnie ściera się go lub zbiera przy pomocy maszyny z padem, z mikrofazy.
  3. Przed olejowaniem: Przed ponownym olejowaniem obciążonych i mocno zanieczyszczonych powierzchni przetrzeć podłogę roztworem „Koncentrat do Czyszczenia Podłóg Olejowoskowanych” (rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:1). Agresywne czyszczenie mechaniczne (np. maszyna z czerwonym padem) może również usunąć z drewna ochronną powłokę olejowosków. Po wyschnięciu na podłogę należy nałożyć jedną, cienką warstwę Wosku Twardego Olejnego.